Canadian drugs #@(+ with Canadian pharmacy
Koolivaheaja noortepeod klubis! - party.ee

Koolivaheaja noortepeod klubis!

"Haigelt tuus pidu! Väga ulmeeee!" kiidavad noored Hollywoodi kodulehel teisipäeval, 22.märtsil 2011 toimunud tavapärasest madalama vanusepiiranguga pidu tagantjärele.

Esimest korda peeti sel nädalal maha suur noortele suunatud pidu ka Club von Überblingenis. Pidu nimega "Blackout 2011" - meelitas esmaspäeva öösel kohale suisa paartuhat noort. Aga kui ööklubisse pääseb sisse ka juba 16 aastaselt, siis kas see tähendab ka seda, et noortele on kättesaadav klubis müüdav alkohol?

Klubijärjekord: alkoholipudelid sisustavad aja järjekorras?

Esmaspäev, 21.märts 2011. Kella üheteistkümneks õhtul on Club von Überblingeni taha kogunenud pikk saba. Noorte seltskondi voorib kõrvaltänavatest aina juurde. Kõik siiski kohe sisse ei kiirusta, mitmed noored rüüpavad veel viimaseid sõõme kaasavõetud joogipudelitest. Aega on – ja sees alkoholi reeglitekohaselt noorematele kui 18 ei müüda. Mitusada ootusärevat noort teevad ka klubi järjekorras seistes aega meeldivalt parajaks.


Fotograaf: Veiko Vares

Teisipäev, 22.märts 2011. Kell tiksub peagi südaööd. Club Hollywoodi ette on kogunenud "Pow-Wow" nimelisele trummi-ja bassi peole suur hulk noori. Kaasavõetud joogid manustatakse kiiresti ära veel klubi järjekorras. Kohalpeal teeb tiiru ka politsei, kes avalikus kohas alkoholi manustajad ära viib.


Fotograaf: Heigo Paartalu

Ööklubid: alaealistele me alkoholi ei müü!

Noortepidusid korraldavate ööklubide seisukoht on selge – koolivaheajal tasub tavalisest veidi nooremale seltskonnale eraldi pidusid korraldada. Noorte huvi pääseda muidu keelatud maale – ööklubisse – on piisavalt suur, et ollakse nõus ka kitsendatud reeglitega. Vanust tuleb sel õhtul tõestada mitu korda: nii uksel sissepääsemiseks kui hiljem alkoholileti ääres.

"Juba klubi uksel kontrollitakse turvameeskonna poolt dokumente ja eristatakse käepaeltega täiskasvanud alla 18-aastastest. Alkoholimüügiks on eraldi "kinnised" tsoonid, kuhu pääsevad vaid vanemad kui 18. "Kinniseid" tsoone kontrollivad turvamehed ning sealt välja alkohoolsete jookidega ei lubata," kirjeldab Delfile noortepidude reegleid klubi Hollywood turundusjuht Katrin Jaaska. Tema sõnul jälgitakse noortepeol erilise hoolega seda, et alkohol valesse alasse ei satuks.

"Meie peol oli alkoholi müügiks käepaela süsteem – käepaela saamiseks läbis külastaja kahekordse kontrolli. Esmalt tuli vanust tõestada piletikassas ja siis hiljem turvameeskonna juures sisenedes," kirjeldab noortepeo reegleid Club von Überblingeni turundusjuht Kristi Punnison.


Fotograaf: Christo Neemre

Noored teavad, kuidas reegleid rikkuda?

"Kuule, anna suitsu," tõi Delfile üks peolkäinu näite, kuidas ilmselgelt alaealine noormees püüdis klubi suitsuruumis visalt sigaretti nuruda. Sel korral juhtusid suitsuboksis siiski valed inimesed olema ja alaealine noormees jäi ilma suitsuta. Kuid kas järgmised suitsuruumis olijad pidasid samuti reeglitest kinni? Kas samamoodi võivad noored mööda hiilida ka käepealtest, mis annavad alkoholi ostuõiguse – alati saab ju paluda vanematel klubikülastajatel osta endale alkoholi?

"Kõik sõltub noore inimese kasvatusest. Kui alaealine tahab alkoholi tarbida, siis leiab ta selleks võimaluse enne peole tulekut ja ka peol. Selle eest ei saa klubi ega korraldajad kuidagi vastutada," nentis Punnsion. Ööklubi omaltpoolt oli sel õhtul varustatud tavapärasest poole suurema turvameeskonnaga, kelle ülesanne oli peol ka neid nihverdajaid tabada.

"Noortepeod on alati olnud populaarsed ning rahvarohked. Eks sellest annavad aimu ka fotodele jäädvustatud järjekorrad. Samas on noored ehksiis ametlikult mitte-täiskasvanud end viisakalt Club Hollywood'is üleval pidanud ning inetuid intsidente meie klubis esinenud ei ole," rääkis Delfile Hollywoodi turundusjuht Katrin Jaaska.

Politsei: alaealistele suunatud pidudel hoiame silma peal

Koolivaheajal jälgib noorte tegevust kõrgendatult ka politsei, seda eriti avaliku korra rikkumise, joomise ning suitsetamise osas.

"Politsei kindlasti jälgib linnas toimuvat ning seal hulgas, kui laekub info seesuguste pidude kohta, kus alaealised võivad tarvitada alkoholi, siis pöörab sinna ka täiendavat tähelepanu," ütles Delfile politsei pressiesindaja Mihkel Loide. Loide sõnul saadi näiteks esmaspäeval ka väljakutse ühe ööklubi juurde, ent probleemiks ei olnud alkoholi tarbinud noored.

"Esmaspäeva õhtul käis politsei tõepoolest klubis Überblingen, kuid seda seoses ühe teise sündmusega - aitas ühel inimesel oma jope tagasi saada. Kuna kohapeal muid rikkumisi, sealhulgas alaealiste alkoholitarbimist, silma ei hakanud, ei olnud põhjust ka täiendavaks kontrollimiseks," ütles Loide.

www.delfi.ee
www.party.ee

 

<<  Jaanuar 2022  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Uudised


armin500.jpg
pühapäev, 06 mai 2018
eestidj2017.jpg
pühapäev, 04 märts 2018
kraftwerk.jpg
esmaspäev, 29 jaanuar 2018
made_in_estonia2018_cover.png
esmaspäev, 29 jaanuar 2018
winter_grind18_cover.jpg
esmaspäev, 29 jaanuar 2018